Lees meer over Pesten
Pesten!

Pesten is een groot maatschappelijk probleem

Meer dan 350.000 kinderen en jongeren in Nederland worden dagelijks gepest. Ook nog eens 250.000 volwassenen hebben dit probleem. Overal waar mensen elkaar ontmoeten is er kans dat er wordt gepest, op scholen, verenigingen, op straat, in de speeltuin, op het werk, enz.

 

Wat is pesten?

Er is een verschil tussen pesten en plagen. De ene keer plaag jij je vriendin of je vriend en de andere keer is het andersom, er is bij plagen geen krachtsverschil.

Bij pesten wel, bij pesten is het ene kind sterker dan de ander. Het sterke kind heeft meestal een grotere mond en wilt dat anderen naar hem opkijken zodat hij bij de groep hoort.

Vaak is pesten op een lange termijn, zo is het gepeste kind steeds het slachtoffer

 

Manieren van Pesten.

 

Er zijn er verschillende manieren van pesten. Je kunt bijvoorbeeld pesten met:

-          Woorden: Vernederen, Schelden, Dreigen, Uitlachen

-          Lichamelijk: Krabben, bijten, duwen, schoppen, slaan

-          Afpersen: Dwingen om geld of spullen af te geven, opjagen

-          Door te vernielen: Banden lek steken

-           

Hoe voelt het als je gepest wordt

Als een kind gepest wordt heeft het heel veel pijn de pijn kan je zien aan de buiten kant door blauwe plekken open gescheurde lippen of aan de binnenkant dat noem je dan mentale pijn en ik kan je vertellen dat die pijn veel erger is. Je voelt je alltijd eenzaam, het voelt alsof niemand je mag en daardoor kan je in een depressie vallen. Als je gepest wordt denk je altijd dat het aan jou ligt maar dat is niet zo. Waar veel kinderen last mee hebben als ze gepest worden is dat ze het aan niemand vertellen en dan houden ze al hun emotie binnen wat er toch wel op een gegeven moment uit komt op een niet zo leuke manier. Dat kan zijn dat je opeens heel hard gaat huilen of dat je heel erg kwaad wordt op je ouders waar je normaal nooit problemen mee hebt. Sommige kinderen hebben geluk die worden maar heel even gepest en dan is het voorbij maar als je minder geluk hebt dan kan je jaren lang gepest worden. Kinderen en zelfs volwassenen gaan aan hun zelf twijfelen ze denken dat ze niet mooi genoeg zijn of juist dat ze niet slim genoeg zijn. 

 

Wie zijn de pestkoppen?

Als mensen denken aan pestkoppen ga je automatisch denken aan die Amerikaanse tekenfilms waar er altijd 1 hele grote jongen is die veel sterker is dan de kleinere jongens maar dat is helemaal niet waar. De meeste pestkoppen zijn gewone kinderen die zich eigenlijk ook eenzaam voelen of een moeilijke thuissituatie hebben. Kinderen pesten eigenlijk om niet uit een groep te worden gezet als je 1 op 1 aan ze vraagt waarom doe je dat dan zeggen ze vaak dat ze het niet weten maar als je het in een groep vraagt dan zeggen ze dat gaat je niks aan (ze krijgen dan een grote mond) Je hebt ook pestkoppen die thuis zelf gepest worden of geslagen door hun oudere broer/zus of vader/moeder die laten die woede dan gaan op iemand anders omdat ze het thuis niet kunnen doe. 

 

Wordt jij ook gepest?! Klik dan direct op deze link voor hulp en tips!


Ervaringen
ga naar het forum >> voeg jouw ervaring toe

Onderwerp reacties Laatst gepost
Gepest Pesten 2 17 mei 2013 nieuwe reactie
Respect Pesten 4 02 april 2013 nieuwe reactie
help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pesten 11 02 april 2013 nieuwe reactie
Oorringen bij jongen; ik word heel erg gepest... Pesten 21 16 maart 2013 nieuwe reactie
pesten Pesten 5 15 januari 2013 nieuwe reactie
oooow wat moet ik nou? Pesten 5 18 november 2012 nieuwe reactie
word ik gepest? Pesten 1 19 oktober 2012 nieuwe reactie
Pesten Pesten 1 07 mei 2012 nieuwe reactie